بلاگ بقچه

با بقچه نون رو آنلاین سفارش بده!

بلاگ بقچه

با بقچه نون رو آنلاین سفارش بده!

بلاگ بقچه

بقچه یک سیستم توزیع نان سنتی به صورت گرم و تازه در سطح تهران است. ما نان سنگک و بربری را به بهترین شکل ممکن برای شما در بسته بندی پارچه ای ارسال می‌کنیم.

دسترسی سریع

    سفارش آنلاین نان

    دریافت اپ بقچه

    مناطق تحت پوشش

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

حلیم از آن دست غذاهای سنتی ایرانیست که اکثر ما به طعم دلچسب آن علاقه داریم. گرچه در وعده‌های مختلفی مانند صبحانه یا در ماه رمضان به عنوان افطار به مصرف آن رو می‌آوریم اما از فواید آن و انرژی کم‌نظیری که به ما می‌دهد غافل هستیم.

حلیم یک غذای پرانرژی است و شاهد آن آماری است که می‌گوید هر ۱۰۰ گرم حلیم ۱۹۰ کالری انرژی به همراه دارد. همین ویژگیست که باعث می‌شود یک ماده‌ی مفید غذایی برای مواقعی همچون صبحانه، سحری یا افطاری باشد که بدن در جستجوی انرژی بیشتر برای فعالیت متعادل است.

حلیم

مثل هر ماده‌ی غذایی دیگری که شامل گندم باشد، حلیم هم سرشار از فیبر است که به هضم بهتر غذا و فعالیت دستگاه گوارش کمک می‌کند. اما علاوه بر گندم، حجم قابل توجهی از گوشت هم صرف حلیم می‌شود که این غذا را تبدیل به منبع خوبی از آهن می‌کند و برای کسانی که در معرض کم‌خونی هستند توصیه می‌شود.

توجه داشته باشید که همین حلیم اگر با یک قاشق شکر، یک کف دست نان و روغن یا کره مصرف شود، بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ کالری انرژی دارد!

چه در ماه رمضان و چه در اوقات دیگر سال قدر حلیم را بدانید و هر از چند گاهی در رژیم غذاییتان بگنجانید تا این همه خواص را در یک وعده‌ی لذیذ کسب کنید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ خرداد ۹۷ ، ۱۳:۲۲
رامین پاینده

سبزیجات نقش قابل توجهی در سلامت ناشی از رژیم غذایی دارد. سبزیجات و میوه‌ها چه مخلوط با غذا طبخ شده باشند و چه به صورت خام و جداگانه مصرف شوند، فیبر مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند. ماده‌ای که به طور مستقیم جذب بدن نمی‌شود اما برای تنظیم بهتر گوارش بدن بسیار مفید است.

در ماه رمضان روزه‌داری باعث می‌شود که عادات و وعده‌های غذایی تغییر یابد و لازم است برای حفظ سلامت، توجه بیشتری به آنچه مصرف می‌کنیم داشته باشیم. وعده سحری یکی از آن نوبت‌های غذاییست که خیلی اوقات غافل از آن می‌شویم.

سبزی خوردن

کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند که مصرف سبزی حتما در وعده سحری گنجانده شود. این سبزیجات و نیز مواد نشاسته‌ای کمک می‌کنند هضم روده‌ای کنترل شود و فیبر آن به نگهداری و تامین آب بدن روزه‌داران یاری می‌دهد. بر خلاف تصور عمومی زیاد خوردن چای و آب در سحر تاثیر بلند مدتی بر رفع تشنگی روزه‌دار ندارد. در عوض سبزی و میوه می‌تواند آب بیشتری را ذخیره نگه دارد. 

در وعده افطار توصیه می‌شود که وعده‌ی غذایی با نوشیدنی‌های مغذی و گرم مانند شیر و حجم کمی از نان و غلات شروع کنند. پنیر، گردو، سبزی و سوپ می‌توانند در کنار نان ترکیب مفید و خوبی باشند. از آنجا که این روزها فاصله‌ی بین افطار و شام بسیار کم است، بهتر است شام سبک و مختصر اما مغذی باشد.

این روزها برای افطار دغدغه‌ی نان دیگر نیست. خودتان را درگیر نانوایی نکنید و از حالا به بقچه سفارش دهید!


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۷ ، ۱۵:۳۸
رامین پاینده

از دیروز ۴ اردیبهشت ۹۷ شایعاتی در برخی از سایت‌ها و کانال‌های خبری حوزه‌ی کارآفرینی شروع به پخش شدن کرده است که در آن از پایان یافتن فعالیت بقچه می‌دهد. استناد این خبر هم به یکی از عکس‌هایی است که در آن تابلوی شرکت در حال جابجاییست.

این خبر شایعه‌ای بیش نیست و تکذیب می‌شود. این روزها که دغدغه‌ی خرید نان برای سفره‌های افطار هم پیش آمده، جزو روزهای شلوغ و پر کاربر ماست و به هیچ عنوان حتی زمزمه‌ای از توقف فعالیت وجود ندارد.

عکس‌هایی که به آن استناد می‌شود نیز مربوط به جابجایی دفتر بقچه از خیابان بهار است. از آنجا که با رشد فعالیت بقچه، تیم‌های مختلف آن نیز بزرگ‌تر شده‌اند نیاز به مکانی تازه و بزرگتر برای فعالیت بهتر بود و به همین دلیل از دفتر خیابان بهار در حال نقل مکان هستیم. عکس‌ها نیز مربوط به همین فرایند بوده است.

از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای توقع می‌رود که آنچه با واقعیت و اطلاعات قابل استناد تطابق دارد را نشر دهند و برداشت خود از عکس‌هایی که در صفحات شخصی منتشر می‌شود را مبنای اطلاع‌رسانی قرار ندهند. همچنین از کانال‌هایی که این شایعه را نشر دادند تقاضا می‌شود طبق ماده‌ی ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به اصلاح این خبر و بازنشر خبر صحیح اقدام نمایند.

از خبرنگاران و سایت‌های حرفه‌ای که این شایعه را نشر ندادند و حقایق را از تیم بقچه جویا شدند، سپاس‌گزاریم.

۰ نظر ۰۵ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۰۰
رامین پاینده